KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17113049
nr 1711 3049
Hjalmar Grahn
(1882-1949), Sverige
Oljemålning, "Afton i hamnen". Signerad, daterad 1934, oramat löst blad. Olja på duk. Bladets mått: 56x67 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 juni 2025
kl 20:12:14
100 kr
150 kr
Hjalmar Grahn
Läs mer om Hjalmar Grahn