KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613292

nr 1461 3292

Lars Boethius

(1903-1968), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 62x74 cm

Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 18 april 2022
kl 20:48:18

Lars Boethius

Läs mer om Lars Boethius