KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 4355012

nr 435 5012

Gouache

'Frafjord' Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige 1937, gouache, Norge, Frafjord, blå fjäll, grönt, olika blå toner, 48 x 62 cm, signerad: 'Ewald Dahlskog Frafjord 1937 VII', glas & ram, grå linnepassepartout

Utrop:

6.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 30 oktober 2006

9/10 14:21:54 1      Vinnande bud
23/10 12:12:55 1      justering av budtak

  • 30 okt

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Läs mer om TEMA Ewald Dahlskog