SILVER & METAL / Silver / Forks 11536522
nr 1153 6522
FORKS
silver, P Hertz, Denmark, early 20th century, lenght: 17 cm, 300 g,
silver, P Hertz, Danmark, 1900-talets början, längd: 17 cm, 300 g
800
SEK 700
Monday December 18 2017
at 18:29:25
14/12 18:38:36
600 kr
18/12 16:53:21
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver