KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16936268
nr 1693 6268
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Etsning, Signerad, artist proof, kvinna med barn, bladets mått: 26x22 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 april 2025
kl 20:26:27
10/4 21:37:33
100 kr
11/4 22:19:58
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin