KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14324432

nr 1432 4432

Alfred Wetterström

(1863-1934), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1887, landskap. Olja på duk, 59x82cm, yttermått inklusive ram: 68x93cm

Kondition: krackeleringar

Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 november 2021
kl 20:47:38

22/11 20:25:09 1      Vinnande bud

Alfred Wetterström

Läs mer om Alfred Wetterström