ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11536275
*
nr 1153 6275
Spegel
Rektangulär, Nutida, 150x58
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 18:22:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 09:25:48
1
100 kr
16/12 14:04:07
2
150 kr
16/12 14:24:35
2
200 kr
18/12 11:38:52
3
250 kr
18/12 13:07:18
4
500 kr
18/12 14:37:43
2
350 kr
18/12 14:37:43
4
400 kr (Budbetjänt)
18/12 14:54:44
2
450 kr
18/12 14:54:44
4
500 kr (Budbetjänt)
18/12 16:00:57
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1153 6275
Spegel
Rektangulär, Nutida, 150x58
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/12 09:25:48 | 1 | 100 kr |
| 16/12 14:04:07 | 2 | 150 kr |
| 16/12 14:24:35 | 2 | 200 kr |
| 18/12 11:38:52 | 3 | 250 kr |
| 18/12 13:07:18 | 4 | 500 kr |
| 18/12 14:37:43 | 2 | 350 kr |
| 18/12 14:37:43 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 18/12 14:54:44 | 2 | 450 kr |
| 18/12 14:54:44 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 18/12 16:00:57 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



