KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15507309
nr 1550 7309
Skulptur
Oidentifierad konstnär. Man, bemålad gips, daterad 1945. Höjd: 40 cm
Kondition: slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 juli 2023
kl 18:57:03
3/7 18:48:15
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta