KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636568
nr 1363 6568
Axel Fahlcrantz
(1851-1925), Sverige
Oljemålning, Månsken, Signerad, oramad, uppfodrad duk, 23,5x39 cm
Kondition: slitage, skador
Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:34:18
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Axel Fahlcrantz
Läs mer om Axel Fahlcrantz