KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143360
nr 1514 3360
Titus Wikström
(1887-1979)
Oljemålning, Titus Wikström (1887-1979), väg. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
Titus Wikström, svensk bildkonstnär och sjökapten född 1887, död 1979.
måndag 9 januari 2023
kl 20:20:47
Titus Wikström
Läs mer om Titus Wikström