KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143360

nr 1514 3360

Titus Wikström

(1887-1979)

Oljemålning, Titus Wikström (1887-1979), väg. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm

Titus Wikström, svensk bildkonstnär och sjökapten född 1887, död 1979.

måndag 9 januari 2023
kl 20:20:47

Titus Wikström

Läs mer om Titus Wikström