KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15671006

nr 1567 1006

Axel Lindman

(1848-1930), Sverige

Oljemålning, Basargatan, Nordafrika. Signerad Axel Lindman. Olja på duk, 100x78 cm, yttermått inklusive ram: 120x100 cm

Axel Lindman, svensk målare född 1848, död 1930.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 25 september 2023
kl 18:12:14

     3.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
     4.200 kr
     5.200 kr

  • Klassiska
  • 25 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Axel Lindman

Läs mer om Axel Lindman