SILVER & METAL / Silver / Coffee spoons 7618317
nr 761 8317
COFFEE SPOONS
12 st, silver, C F Carlman, 1921, snäckmodell, Proveniens: Familjen Nobel från Kirjola, med monogram.
12 st, Silver, C F Carlman, 1921, snäckmodell, Proveniens: Familjen Nobel från Kirjola
Condition: med monogram
1200
SEK 650
Monday May 28 2012
at 17:46:26
600 kr
600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver