KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16273199

nr 1627 3199

Ragnar Johansson

(1913-1997), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad RJ, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x79 cm, yttermått inklusive ram: 66x100 cm

Ragnar Johansson, svensk målare, tecknare och skulptör född 1913, död 1997.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 10 juni 2024
kl 18:15:31

10/6 18:10:31 1      Vinnande bud

Ragnar Johansson

Läs mer om Ragnar Johansson