KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14156454
nr 1415 6454
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Signerad, hus. Akvarell, bildmått: 13xx23cm, yttermått inklusive ram: 28x35cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 18:25:45
26/8 12:33:55
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström
Lis Husberg (f. 1920)