Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7495409



*

nr 749 5409


Denis Stéen

(1929-2020), Sverige


Etsning, Denis Stéen (f. 1929), -85, 337/350, motivets mått: 18x30


Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 mars 2012
kl 17:37:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/3 12:49:37 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Denis Stéen

Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .

Läs mer om Denis Stéen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr