![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 9111340
*
nr 911 1340
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Olle Carlström (1920-2006), 1978, "Fyrljus", motivet: 47 x 53
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 19:41:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 17:09:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Carlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Carlström
nr 911 1340
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Olle Carlström (1920-2006), 1978, "Fyrljus", motivet: 47 x 53
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 17:09:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 pÃ¥ Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Carlström
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10