KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17474316

nr 1747 4316

Hans Abrahamsson

(1903-1992), Sverige

Akvarell, Signerad, daterad 1946, Blommor, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 95x74

Hans Abrahamsson, född 1903 i Stockholm, död 1992, svensk målare och skulptör.

Utrop:

500 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:21:53

Hans Abrahamsson

Läs mer om Hans Abrahamsson