KONST / Litografier / Färglitografi 12485480
nr 1248 5480
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad. Spelande kvinnor. EA-upplaga. Motivet: 43x65 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 april 2019
kl 18:48:24
150 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman