KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728506
*
nr 1572 8506
Hjalmar Grahn
(1882-1949), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, bildmått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2023
kl 20:18:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 08:56:43
1
600 kr
21/10 08:57:43
1
Vinnande bud
23/10 18:51:24
2
800 kr
23/10 18:51:24
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Läs mer om Hjalmar Grahn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar grahn olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hjalmar Grahn
nr 1572 8506
Hjalmar Grahn
(1882-1949), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, bildmått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/10 08:56:43 | 1 | 600 kr |
| 21/10 08:57:43 | 1 | Vinnande bud |
| 23/10 18:51:24 | 2 | 800 kr |
| 23/10 18:51:24 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.Läs mer om Hjalmar Grahn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar grahn olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



