SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekök 6583223
nr 658 3223
Tekök
nysilver, England, 1800-tal, höjd: 33
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 27 september 2010
kl 17:51:50
800 kr
650 kr
800 kr
850 kr
1.200 kr
950 kr
1.100 kr
1.300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.