ART / Lithographs / Litograph in colors 14632154
*
nr 1463 2154
LITOGRAPH IN COLORS
Hans Erik-Eriksson. Signed, HC-upplaga (hors de commerce), Nybroviken. Litograph in colors, Image dimensions: 35x50, outer dimensions including frame: 56x70,
Hans Erik-Eriksson, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), Nybroviken. Färglitografi, bildmått: 35x50, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday April 25 2022
at 20:24:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
25/4 16:21:28
1
Vinnande bud
25/4 18:52:31
1
justering av budtak
- Thema-auction
Apr 25
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans erik-eriksson hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv östermalm
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43
-
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:31
*
LITOGRAPH IN COLORS
Read more about Grafik
nr 1463 2154
LITOGRAPH IN COLORS
Hans Erik-Eriksson. Signed, HC-upplaga (hors de commerce), Nybroviken. Litograph in colors, Image dimensions: 35x50, outer dimensions including frame: 56x70,
Hans Erik-Eriksson, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), Nybroviken. Färglitografi, bildmått: 35x50, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 800 |
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday April 25 2022 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 25/4 16:21:28 | 1 | Vinnande bud |
| 25/4 18:52:31 | 1 | justering av budtak |
- Thema-auction
Apr 25
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans erik-eriksson hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv östermalm
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54 -
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43 -
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:31



