KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 5122326
*
nr 512 2326
Gouache
Hjertqvist, -40, Byggnad, 42 x 58
Följerätt
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2008
kl 16:16:54
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller byggnad gouache hjertqvist täckfärg vattenfärg
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Gouache
nr 512 2326
Gouache
Hjertqvist, -40, Byggnad, 42 x 58
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2008 |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller byggnad gouache hjertqvist täckfärg vattenfärg
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



