ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11389117
*
nr 1138 9117
Spegel
1800-talsram, 56x64
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 20:53:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 11:50:17
1
300 kr
23/10 17:33:16
2
350 kr
23/10 17:58:59
3
450 kr
23/10 20:39:09
4
450 kr
23/10 20:39:09
3
450 kr (Budbetjänt)
23/10 20:39:33
4
500 kr
23/10 20:42:37
3
600 kr
23/10 20:43:49
4
700 kr
23/10 20:48:07
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1138 9117
Spegel
1800-talsram, 56x64
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/10 11:50:17 | 1 | 300 kr |
| 23/10 17:33:16 | 2 | 350 kr |
| 23/10 17:58:59 | 3 | 450 kr |
| 23/10 20:39:09 | 4 | 450 kr |
| 23/10 20:39:09 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 23/10 20:39:33 | 4 | 500 kr |
| 23/10 20:42:37 | 3 | 600 kr |
| 23/10 20:43:49 | 4 | 700 kr |
| 23/10 20:48:07 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



