KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12968559

nr 1296 8559

Folke Karlsson

(1907-1984), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad 1966. Olja på pannå, 46x55 cm

Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 9 december 2019
kl 18:18:44

9/12 14:30:45 1      Vinnande bud

Folke Karlsson

Läs mer om Folke Karlsson