KONST / Litografier / Färglitografi 15707362
nr 1570 7362
Wiking Svensson
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 82/95, daterad -53. Färglitografi, bildmått: 27x37 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Wiking Svensson, född 1915, död 1979, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 18:13:42
16/10 08:51:09