ART / Watercolor paintings & Drawings / Silk paintings 13767381
*
nr 1376 7381
SILK PAINTINGS
3 pcs, China. Signed. Subject: 30x36,
3 st, Kina. Signerad. Motivet: 30x36 cm, yttermått inklusive ram: 42x48 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday February 1 2021
at 19:17:15
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/1 23:28:42
1
300 kr
1/2 18:32:46
2
350 kr
1/2 19:08:52
3
500 kr
1/2 19:10:34
2
600 kr
1/2 19:11:37
3
Vinnande bud
1/2 19:12:15
2
800 kr
1/2 19:12:15
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
SILK PAINTINGS
Läs om budbetjänten
nr 1376 7381
SILK PAINTINGS
3 pcs, China. Signed. Subject: 30x36,
3 st, Kina. Signerad. Motivet: 30x36 cm, yttermått inklusive ram: 42x48 cm
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 800 |
| Auction date: |
Monday February 1 2021 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 31/1 23:28:42 | 1 | 300 kr |
| 1/2 18:32:46 | 2 | 350 kr |
| 1/2 19:08:52 | 3 | 500 kr |
| 1/2 19:10:34 | 2 | 600 kr |
| 1/2 19:11:37 | 3 | Vinnande bud |
| 1/2 19:12:15 | 2 | 800 kr |
| 1/2 19:12:15 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



