KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17277437
nr 1727 7437
Astrid Forselius-Johnson
(1913-2003), Sverige
Oljemålning, "Blomsterprakt". Signerad. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Astrid Forselius-Johnson, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 29 september 2025
kl 19:03:57
2.400 kr
3.000 kr
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
Astrid Forselius-Johnson
Läs mer om Astrid Forselius-Johnson