KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046369
nr 1404 6369
Emil Hellbom
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Fyrisån Uppsala. Signerad. Olja på duk, 30x41, yttermått inklusive ram: 38x50 cm
Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:30:01
18/6 22:26:12