ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15328397
*
nr 1532 8397
Spegel
Sengustaviansk, krön med gouache. Bredd: 30 cm. Höjd: 79 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 20:49:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 19:21:44
1
700 kr
31/3 19:43:05
2
1.000 kr
1/4 02:04:29
3
900 kr
1/4 02:04:29
2
1.000 kr (Budbetjänt)
1/4 02:04:34
3
1.100 kr
1/4 08:28:20
4
1.400 kr
3/4 17:22:29
5
1.500 kr
3/4 17:59:36
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: krön med gouache sengustaviansk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1532 8397
Spegel
Sengustaviansk, krön med gouache. Bredd: 30 cm. Höjd: 79 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 19:21:44 | 1 | 700 kr |
| 31/3 19:43:05 | 2 | 1.000 kr |
| 1/4 02:04:29 | 3 | 900 kr |
| 1/4 02:04:29 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 1/4 02:04:34 | 3 | 1.100 kr |
| 1/4 08:28:20 | 4 | 1.400 kr |
| 3/4 17:22:29 | 5 | 1.500 kr |
| 3/4 17:59:36 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: krön med gouache sengustaviansk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



