ART / Lithographs / Litograph in colors 15362028
nr 1536 2028
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Två kvinnor. Signed, litograph in colors, ea-upplaga XVI/XXV. Sheet: ca 57x41 cm, outer dimensions including frame: 64x48 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Två kvinnor. Signerad, färglitografi, ea-upplaga XVI/XXV. Bladets mått: ca 57x41 cm, yttermått inklusive ram: 64x48 cm
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
2000
SEK 1500
Monday April 24 2023
at 18:42:54
24/4 10:39:51
- Thema-auction
Apr 24
Read more about Grafik