Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 8268576



*

nr 826 8576


SCULPTURE

Buddha, ceramics, height: 58 cm,


Buddha, Keramik, höjd: 58 cm


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday May 13 2013
at 18:31:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/5 13:00:40 1      300 kr
8/5 20:57:03 2      400 kr
12/5 22:17:51 3      700 kr
13/5 16:39:12 4      Vinnande bud
13/5 16:41:02 3      900 kr
13/5 16:41:29 3      1.100 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: budda buddah buddha buddhafigur buddhaskulptur keramik konsthantverk skulptur
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8128 SCULPTURE
    fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:17
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr