KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16143353

nr 1614 3353

Allan Egnell

(1884-1960), Sverige

Kolteckning, Karoliner. "Skiss". Signerad. Bladets mått: 59x80 cm, yttermått inklusive ram:

Kondition: slitage, skador

Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 22 april 2024
kl 20:07:09

20/4 23:29:42 1      Vinnande bud

Allan Egnell

Läs mer om Allan Egnell