KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229486
nr 1522 9486
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 63, kustmotiv. Olja på pannå, 34x39 cm, yttermått inklusive ram: 48x53 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:03:37
20/2 01:58:30
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström