KONST / Litografier / Färglitografi 14098467
*
nr 1409 8467
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stockholm. Signerad, numrerad 124/360. Motivet: 45x55, yttermått inklusive ram: 64x86 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 19:32:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/7 00:09:27
1
300 kr
1/8 16:31:43
1
Vinnande bud
2/8 18:59:14
2
350 kr
2/8 18:59:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1409 8467
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stockholm. Signerad, numrerad 124/360. Motivet: 45x55, yttermått inklusive ram: 64x86 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/7 00:09:27 | 1 | 300 kr |
| 1/8 16:31:43 | 1 | Vinnande bud |
| 2/8 18:59:14 | 2 | 350 kr |
| 2/8 18:59:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



