KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10762020
nr 1076 2020
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Anders Zorn (1860-1920), En Gravör, 1889, med dedikation 'Till Gallen af Zorn' signerad 12x8, Hjert & Hjert 25, Asplund 32
Kondition: smärre missfärgningar
Utrop:
10.000 kr
Såld:
6.200 kr
måndag 12 december 2016
kl 20:14:53
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
5.800 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
- Klassiska
12 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn