ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9836305
*
nr 983 6305
Spegel
3-delad, höjd: 94 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2015
kl 18:48:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 01:26:56
1
100 kr
25/9 21:59:06
2
150 kr
26/9 23:17:21
3
200 kr
28/9 08:50:19
2
250 kr
28/9 16:46:03
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 983 6305
Spegel
3-delad, höjd: 94 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/9 01:26:56 | 1 | 100 kr |
| 25/9 21:59:06 | 2 | 150 kr |
| 26/9 23:17:21 | 3 | 200 kr |
| 28/9 08:50:19 | 2 | 250 kr |
| 28/9 16:46:03 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49



