Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 7346397



*

nr 734 6397


Gösta Sandels

(1887-1919), Sverige


Gösta Sandels (1887-1919), Sittande kvinna, subject size: 14 x 8, wear, gulnad.


INDIAN INK DRAWING (F), Gösta Sandels (1887-1919), Sittande kvinna, motivets mått: 14 x 8


Condition: slitage, gulnad

Gösta Sandels, born 1887, dead 1919, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday January 16 2012
at 17:34:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/1 11:55:54 1      300 kr
16/1 15:39:47 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Gösta Sandels

Gösta Sandels, born 1887, dead 1919, Swedish painter.

Read more about Gösta Sandels
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gösta sandels sittande kvinna svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr