KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 7346397

nr 734 6397

Gösta Sandels

(1887-1919), Sverige

Tuschteckning, Gösta Sandels (1887-1919), Sittande kvinna, motivets mått: 14 x 8

Kondition: slitage, gulnad

Gösta Sandels, född i Göteborg 1887, död 1919, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 16 januari 2012
kl 17:34:39

10/1 11:55:54 1      300 kr
16/1 15:39:47 2      Vinnande bud

Gösta Sandels

Läs mer om Gösta Sandels