KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12702015
nr 1270 2015
Rolf Smedman
(1929-2000), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -75, "Den Romantiska Laxflugan". Motivet: 27x38 cm
Rolf Smedman, svensk målare och författare, född i Njurunda 1929, död 2000.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 18:12:50
900 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Rolf Smedman
Läs mer om Rolf Smedman