KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978422
nr 1397 8422
Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1990. Olja på pannå, 29x29, yttermått inklusive ram: 32x32 cm
Sven-Åke Lindengren (Ess-Å), svensk konstnär född 1929.
Utrop:
500 kr
måndag 17 maj 2021
kl 19:59:10
Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)
Läs mer om Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)