KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12113155

nr 1211 3155

Sture Kjellström

(1927-1988), Sverige

Etsning, Sture Kjellström (1927-1988), "Vy av Stockholm från Katarinahissen", Signerad, EA-upplaga. Motivet: 27x34

Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 22 oktober 2018
kl 18:07:08

19/10 19:58:22 1      100 kr
21/10 20:23:24 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 okt

Sture Kjellström

Läs mer om Sture Kjellström