KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12113155
*
nr 1211 3155
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Sture Kjellström (1927-1988), "Vy av Stockholm från Katarinahissen", Signerad, EA-upplaga. Motivet: 27x34
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2018
kl 18:07:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 19:58:22
1
100 kr
21/10 20:23:24
2
Vinnande bud
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Läs mer om Sture Kjellström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etsning etsningar grafik sture kjellström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Sture Kjellström
nr 1211 3155
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Sture Kjellström (1927-1988), "Vy av Stockholm från Katarinahissen", Signerad, EA-upplaga. Motivet: 27x34
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/10 19:58:22 | 1 | 100 kr |
| 21/10 20:23:24 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.Läs mer om Sture Kjellström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etsning etsningar grafik sture kjellström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



