KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327230

nr 1332 7230

Karl Örbo

(1890-1958), Sverige

Oljemålning, "Stranden vid Kivik". Signerad. Olja på pannå, 36x44cm

Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 8 juni 2020
kl 19:58:43

Karl Örbo

Läs mer om Karl Örbo