KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327230
nr 1332 7230
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, "Stranden vid Kivik". Signerad. Olja på pannå, 36x44cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 8 juni 2020
kl 19:58:43
150 kr