KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13614044
nr 1361 4044
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 14/36. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50 cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
måndag 23 november 2020
kl 18:05:28
100 kr
150 kr
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
600 kr
700 kr
800 kr
Gisèle Celan-Lestrange
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange