ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6638330
*
nr 663 8330
Spegel
Sekelskifte, höjd: 150
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2010
kl 18:51:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 19:35:48
1
100 kr
24/10 10:19:28
2
150 kr
24/10 21:56:15
3
200 kr
25/10 10:21:01
4
500 kr
25/10 13:52:43
5
350 kr
25/10 16:29:48
5
450 kr
25/10 17:26:07
6
550 kr
25/10 17:40:37
4
700 kr
25/10 18:34:50
7
800 kr
25/10 18:42:44
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 663 8330
Spegel
Sekelskifte, höjd: 150
Kondition: skadad
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/10 19:35:48 | 1 | 100 kr |
| 24/10 10:19:28 | 2 | 150 kr |
| 24/10 21:56:15 | 3 | 200 kr |
| 25/10 10:21:01 | 4 | 500 kr |
| 25/10 13:52:43 | 5 | 350 kr |
| 25/10 16:29:48 | 5 | 450 kr |
| 25/10 17:26:07 | 6 | 550 kr |
| 25/10 17:40:37 | 4 | 700 kr |
| 25/10 18:34:50 | 7 | 800 kr |
| 25/10 18:42:44 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



