ART / Lithographs / Litograph in colors 7095120
*
nr 709 5120
LITOGRAPH IN COLORS (F)
signed, 1968, houses, 37x55,
signerad, 1968, hus, 37x55
Droit De Suite
Estimate:
500
Auction date:
Monday August 15 2011
at 18:54:12
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hus litografi litografier litografiskt blad
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:43
-
7081 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:12
-
7082 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:13
-
7063 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:38
*
LITOGRAPH IN COLORS (F)
nr 709 5120
LITOGRAPH IN COLORS (F)
signed, 1968, houses, 37x55,
signerad, 1968, hus, 37x55
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Auction date: |
Monday August 15 2011 |
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hus litografi litografier litografiskt blad
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:43 -
7081 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:12 -
7082 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:13
-
7063 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:38



