ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16428040
*
nr 1642 8040
Spegel
nutida, Italien, 222x92 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2024
kl 18:06:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 13:07:43
1
700 kr
16/9 12:21:57
2
1.000 kr
16/9 18:00:05
1
900 kr
16/9 18:00:05
2
1.000 kr (Budbetjänt)
16/9 18:01:01
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy nutida spegel speglar sydeuropa
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1642 8040
Spegel
nutida, Italien, 222x92 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/9 13:07:43 | 1 | 700 kr |
| 16/9 12:21:57 | 2 | 1.000 kr |
| 16/9 18:00:05 | 1 | 900 kr |
| 16/9 18:00:05 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 18:01:01 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy nutida spegel speglar sydeuropa
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49



