KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7994734
*
nr 799 4734
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Signerad A Cleve -30, 'Handarbetande kvinna', motivets mått: 38x30
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 09:36:16
1
700 kr
17/12 12:33:14
2
Vinnande bud
17/12 15:59:25
3
900 kr
17/12 15:59:49
3
1.100 kr
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Agnes Cleve
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Läs mer om Agnes Cleve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
*
Agnes Cleve
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Läs mer om Agnes Cleve
nr 799 4734
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Signerad A Cleve -30, 'Handarbetande kvinna', motivets mått: 38x30
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 09:36:16 | 1 | 700 kr |
| 17/12 12:33:14 | 2 | Vinnande bud |
| 17/12 15:59:25 | 3 | 900 kr |
| 17/12 15:59:49 | 3 | 1.100 kr |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Agnes Cleve
Agnes Cleve-Jonand, svensk mÃ¥lare född i Uppsala 1876, död 1951.Läs mer om Agnes Cleve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03



