KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10947305
nr 1094 7305
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Akvareller, 3 st. Carl Wilhelm Jaensson, (tillskrivna), Proveniens fam Jaensson, 15x22 resp. 17x17 resp. 29x20
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 mars 2017
kl 20:10:38
350 kr
Carl Wilhelm Jaensson
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson