KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929066
nr 1492 9066
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Tegnérlunden tidig vår". Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:52:58
20/9 00:10:17
100 kr
25/9 16:03:16
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg