KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10346009

nr 1034 6009

LeRoy Neiman

(1921-2012), USA

Blandteknik, LeRoy Neiman (1921-2012), Studie, Signerad 2 Juli 1966, på Piccadilly Hotels brevpapper, 19x21

Kondition: avrivet hörn

LeRoy Neiman, amerikansk bildkonstnär född Leroy Leslie Runquist 1921, död 2012.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 25 april 2016
kl 20:49:36

23/4 20:02:29 1      Vinnande bud

  • Klassiska

LeRoy Neiman

Läs mer om LeRoy Neiman