KONST / Litografier / Litografisk affisch 16936114
nr 1693 6114
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Litografisk affisch, La Galerie Maeght, yttermått inklusive ram: 71x51 cm. Ej signerad
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 april 2025
kl 19:23:48
100 kr
150 kr
200 kr
400 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Alexander Calder
Läs mer om Alexander Calder